Slide background

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Dmitroca

Opublikowano: 12-10-2021
Zdjęcie główne aktualności Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Dmitroca

12 października na zaproszenie Powiatowej Biblioteki Publicznej dzieci z naszego przedszkola udały się na spotkanie z autorem bajek dziecięcych Zbigniewem Dmitroca. Zbigniew Dmitroca to pisarz wszechstronny – bajkopisarz, tłumacz poezji rosyjskiej, autor 30 książek, dramaturg, satyryk, poeta. Twórca, autor i aktor utworzonej w 2003 roku Jednoosobowej Trupy Walizkowej "Teatrzyk jak się patrzy". Autor wielu tytułów między innymi: "Baba Jaga na deskorolce", "Księga czarownic", "Księga zagadek na wszelki wypadek", "Psie psoty i zgryzoty" i wielu, wielu innych.
Na początku spotkania , pisarza oraz wszystkich przybyłych na spotkanie, przywitała dyrektor biblioteki Elżbieta Rożnowska.
Następnie autor zaprezentował swoje książki.
Wiele atrakcji sprawił dzieciom wystawiony teatrzyk, podczas którego poeta recytował swoje utwory, a wybrane dzieci odgrywały rolę zwierzątek występujących w prezentowanych wierszach.
Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Dmitrocą było okazją do poznania autora oraz wielu jego wierszy i książek dla dzieci.
Pisarz okazał się bardzo ciepłą osobą, czym zjednał sobie sympatię dzieci.
Na pamiątkę spotkania autor otrzymał z rąk pani K. Krenz upominki z Starostwa Powiatowego w Wągrowcu, a dzieci z grupy Mali Odkrywcy z p. Anetą Grochowską wręczyły panu Dmitrocy dyplom, życząc  autorowi wielu jeszcze do napisania ciekawych książek. Dziękujemy za miłe spotkanie.

Gallery "assets/images/galerie/2021/zbigniew-dmitroca" does not exist!

Nasze grupy

Grupa - Kubusie
Zdjęcia - Grupa Kubusie

Kubusie

Grupa - Pracowite Pszczółki
Zdjęcia - Grupa Pracowite Pszczółki

Pracowite Pszczółki

Grupa - Mali Przyrodnicy
Zdjęcia - Grupa Mali Przyrodnicy

Mali Przyrodnicy

Grupa - Mali Odkrywcy
Zdjęcia - Grupa Mali Odkrywcy

Mali Odkrywcy

Grupa - Mali Podróżnicy
Zdjęcia - Grupa Mali Podróżnicy

Mali Podróżnicy

^