Slide background

Komunikat Dyrektora Przedszkola nr 7 "Pod Grzybkiem"

23-03-2020
Zdjęcie główne aktualności  Komunikat Dyrektora Przedszkola nr 7

Drodzy Rodzice!

 

            W naszym kraju został ogłoszony stan epidemii, który stawia Nas wszystkich w nowych okolicznościach i nakłada nowe obowiązki.

            Przedszkole „Pod Grzybkiem” zamyka drzwi budynku do Świąt Wielkanocy, jednak duchem  ciągle jesteśmy z Wami i dla Was.

Trudny czas wymaga pełnej mobilizacji i współpracy, dlatego prosimy Was drodzy Rodzice o wyrozumiałość, cierpliwość i współpracę. W ten sposób wesprzemy harmonijny rozwój naszych dzieci.

Wykorzystajcie Państwo czas, kiedy dziecko nie chodzi do przedszkola na zwiększenie samodzielności. Niech Wasze pociechy pomagają przy codziennych czynnościach np.: w przygotowaniu posiłków, ścieleniu łóżka, ścieraniu kurzów. Teraz jest czas, aby pozwolić dzieciom w ich tempie, bez codziennego pośpiechu, doskonalić samoobsługę w ubieraniu się, myciu oraz innych czynnościach higienicznych. Czytajcie wspólnie bajki, to wzbogaca słownictwo i rozwija mowę. Zagrajcie w gry planszowe co sprawi dziecku radość, rozwinie umiejętności matematyczne i nauczy akceptować przegraną.

Dziecko w domu, tak jak w przedszkolu, powinno bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować budowle z klocków, układać puzzle, rozwijać motorykę małą i dużą oraz  sprzątać po swojej aktywności.

            Postaramy się dla Naszych Dzieci przygotować atrakcyjne zabawy na każdy dzień rozłąki. Prosimy Was Drodzy Rodzice, abyście byli naszymi łącznikami z dziećmi.

Wszystkie zabawy będą udostępnione na stronie internetowej  oraz Facebooku przedszkola.

Zachęcamy do wspólnej zabawy w zaciszu domostw oraz przesyłania zdjęć z wykonanych przez dzieci prac na adres meilowy - podgrzybkiem7@gmail.com albo udostępnienia ich w formie komentarza pod postem na dany dzień na facebooku przedszkola.

Jeśli będą mieli Państwo pytania do nauczycieli kierujących daną grupą prosimy o kierowanie ich na powyższy adres meilowy.

Wiemy, że Nasze Dzieciaki to zdolni i kreatywni artyściJ

Życzymy Wszystkim zdrowia!

                                                                      

 

                                                                       Z wyrazami szacunku

                                                                       Dyrektor Przedszkola nr 7 „Pod Grzybkiem”

                                                                       Edyta Semmler-Śróda

                                                                       Wraz z całą kadrą pedagogiczną

Foto
Foto
Foto
^